Kreatywny copywriter – 5 sposobów, by obudzić w sobie wenę

Napisanie artykułu nie oznacza tylko ujęcia myśli w słowa, a następnie przelanie ich na papier bez zastanowienia.  Musisz zainteresować czytelników i zachęcić ich do dalszego czytania.  Aby wysłać im kobkretną wiadomość (np.- Kup mój produkt), musisz przyciągnąć uwagę czytelnika i mocno uchwycić jego zainteresowanie i wzbudzić jego ciekawość.

O pracy copywritera

Głównym składnikiem ciekawego artykułu jest duża dawka kreatywności.  Podczas gdy kreatywność może być naturalna dla wielu ludzi, niektórzy po prostu wpadają w stagnację i mają z nią pod górkę co może doprowadzić kogoś do szaleństwa.  Wielu pisarzy dosłownie wyrwało sobie włosy z głowy, gdy natrafiają na tę legendarną „blokadę pisarza” i po prostu nie mogą wydusić nic dobrego ani ciekawego.

Umieszczanie obrazów w umyśle czytelnika za pomocą słów to sztuka.  Jasny i wyraźny obraz wymaga pewnego talentu, który może zapewnić tylko kreatywność.  Porównania i metafory bardzo pomagają, ale sposób, w jaki artykuł zostaje spleciony słowo w słowo, zdanie po zdaniu, a następnie akapit po akapicie, w cały artykuł, rozwija istotę artykułu.

Więc co musisz zrobić, gdy nic nie przychodzi ci do głowy?  Nie ma niezawodnych sposobów na uzyskanie doskonałych pomysłów, ale istnieją proste sposoby na pobudzenie kreatywnych soków. Tutaj na pomoc przychodzą nam redaktorzy strony www.informator24.pl i ich pomysły dla copywriterów. Nikt nie może zagwarantować ci idealnego sposobu myślenia, ale wiele metod może ci pomóc w osiągnięciu tego stanu umysłu.  Oto pięć prostych sposobów na to.

 1) Miej zawsze przy sobie pamiętnik lub dziennik

Pomysły mogą być wywoływane przez wszystko, co usłyszysz, zobaczysz lub poczujesz.  Twoje zmysły są twoim radarem w znajdowaniu świetnych pomysłów.  Zapisz je wszystkie w dzienniku i zachowaj na przyszłość.  Możesz również zapisać wszystko, co przeczytałeś lub usłyszałeś, czyjeś pomysły można wykorzystać do rozwinięcia własnych pomysłów i to nie jest kradzież.  Pamiętaj, że pomysły i kreatywność mogą pochodzić z dowolnego miejsca;  to rozwój pomysłu czyni go wyjątkowym.

 2) Zrelaksuj się i poświęć trochę czasu na uporządkowanie spraw

Pomieszany umysł nie może stworzyć przestrzeni dla nowych pomysłów.  Każdy musi mieć jasny umysł, jeśli chce się rozwijać swoją kreatywność.  Pozbądź się wszelkich przeszkód, które mogą utrudniać twoją kreatywność.  Jeśli coś ci przeszkadza, nie możesz zmusić swojego umysłu do skupienia się.

Staraj się odprężyć za każdym razem, kiedy możesz i pomyśl o swoich doświadczeniach i interakcjach z innymi.  Twoje doświadczenia kształtują twój sposób myślenia i opinie, które mogą znaleźć odzwierciedlenie w twoich pismach.  Spróbuj odkryć siebie, dowiedz się, co wyzwala Twoje emocje.  Odkryj, co Cię inspiruje, a co Cię wkurza.  Możesz wykorzystać te emocje, aby wyrazić siebie i swoje pomysły, dzięki czemu możesz rozwijać się twórczo.

3) Stwórz miejsce pracy, które może inspirować twoją kreatywność

Twoje miejsce pracy może być sporą przeszkodą, jeśli nie sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy lub zrelaksowany.  Kreatywność pochodzi z dobrego stanu umysłu, a pomieszane miejsce pracy, które powoduje rozproszenie uwagi, nie będzie sprzyjać pobudzaniu kreatywnego przepływu.

Otocz swoje miejsce pracy przedmiotami, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i zrelaksowany.  Możesz umieścić zdjęcia lub zapachy, przedmioty, które inspirują lub cokolwiek, co może pobudzić twoją kreatywność.  Czyste i dobrze zorganizowane miejsce pracy eliminuje również rozpraszacze i niepożądane przeszkody.  Mając dobre miejsce pracy, możesz pracować w spokoju i nigdy nie zauważać upływu czasu.

 4) Zrób sobie nastrój

Ustawienie swojego nastroju wymaga, abyś po prostu podążał za chwilą lub skłonił się do odczuwania tego, co sprawia, że ​​twój umysł działa najlepiej.  Dowiedzenie się, co cię motywuje, może pomóc w znalezieniu sposobów na pobudzenie kreatywnych soków.  Ustaw tempo  dla swojego nastroju, a wszystko inne pójdzie dalej.

Istnieje wiele sposobów na ustawienie nastroju.  Niektórzy pisarze znani są z używania alkoholu, małego łyka wina, aby pobudzić wyobraźnię.  Niektórzy lubią nastrojową muzykę, podczas gdy inni pozwalają, aby oświetlenie otoczenia tworzyło nastrój. Na niektórych działa kawa, inni wolą medytacją albo autohipnozę. Słowem- cokolwiek, co wprowadzi Twój umysł w stan małej błogości.

 5) Wyjdź na zewnątrz i po prostu zrób coś, co jest lekko szalone

Pozwolenie sobie na zabawę wytwarza adrenalinę, która może rozbudzić wyobraźnię.  Wybierz się na przygodę lub uroczystą wędrówkę.  Cokolwiek jest nietypowe w Twojej codziennej rutynie, może usunąć rutynę z Twojego harmonogramu.  W mgnieniu oka Twoja kreatywność wykorzysta to doświadczenie i pobudzi Twoją wyobraźnię.